Форма задачі. Закладка "Банківські реквізити"

Матеріал з Інструкція користувача

Перейти до: навігація, пошук

IN PROGRESS / ДОКУМЕНТ НА ЕТАПІ РОЗРОБКИ

____________________________________________________________

При переході на закладку "Банківські реквізити" відображено форму, за допомогою якої доступна можливість додавання банківських реквізитивів, а також редагування та видалення даних по внесеним реквізитам.

Всі додані банківські реквізити відображено у реєстрі у вигляді рядків, кожний із яких можна відредагувати, або видалити.

Дані обов'язкові до заповнення якщо на закладці "Загальна інформація" в полі "Вид контрагента" вибрано - "Кредитор", або "Кредитор/Дебітор". Якщо вибрано "Дебітор" - закладка не обов'язкова до заповнення. Для Дебіторів не є обов'язковою умовою додавання основного рахунку. Але якщо він вкаазний, перевірки виконуються на загальних підставах (перевірки описано нижче).

Для того щоб додати рахунок натисніть кнопку "Додати" (Малюнок 17.1).

2020-07-02 13-11-16 Створення контрагента рахунок 1(1).png

Малюнок 17.1 - Банківські реквізити

Результатом виконаних дій є відкриття додаткового вікна, в якому потрібно вказати реквізити банківського рахунку:

  • "Валюта" - поле, яке доступне до редагування тільки для "Нерезедентів". В іншому випадку поле автоматично заповнено значенням - "Українська гривня" і не доступно до редагування.
  • "Країна" - поле, в якому відображено країну реєстрації контрагента і не доступно до редагування.
  • "IBAN" - поле, яке є обов'язковим до заповнення при додаванні банківського рахунку. Для цього потрібно вручну ввести номер рахунку, який відповідє формату IBAN.

Рахунок складається з 29 символів в наступній послідовності:

код країни - 2 літери (UA);

контрольний розряд - 2 цифри;

код банку - 6 цифр;

рахунок - довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31.10.2019 -  від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 - від 5 до 19 символів). 

Після корректно введеного IBAN, автоматично буде визначно і заповнено відповідними даними - "МФО", Назва банку", "Розрахунковий рахунок" (Малюнок 17.2).

2020-07-02 15-32-07 Створення контрагента рахунок 6(2).png

Малюнок 17.2 - Номер рахунка

Під час вводу даних автоматично виконується перевірка на відповідність даних діючому формату IBAN. У разі виявлення невідповідностей, буде відображено повідомлення про помилку  - "Некоректний IBAN" (Малюнок 17.3).

2020-07-02 13-56-55 Створення контрагента рахунок 7.png

Малюнок 17.3 - Повідомлення про помилку

Після того, як вказано рахунок, потрібно визначити, чи є він основним рахунком.

  • "Основний рахунок" - якщо рахунок є основним, встановіть позначку у відповідному параметрі форми (Малюнок 17.4).

У контрагента може бути тільки один рахунок основний окмерційний і один рахунок основний некормерційний. Якщо додано декілька рахунків і є потреба змінити основний рахунок, тоді потрібно знаяти позначку "Оснонвний рахунок" у раніше доданому рахунку і тільки після цього інший рахунок можна визначити як основний.

При встановленні позначки в полі "Основний рахунок", додатково буде відображено поля -"Балансова одиниця", "Комерційний рахунок", Некомерційний рахунок" (Малюнок 17.4).

2020-07-02 17-07-13 Створення контрагента рахунок 17.5(2).png

Малюнок 17.4 - Визначення рахунку як основного

ВАЖЛИВО! Для кожної балансової одиниці можливо встановити лише один основний Комерційний та Некормерційний рахунки.

Кожен основний рахунок має бути визначено як Коммерційний, або Некомерційний, або Комерційний і Некомерційний одночасно.

  • "Балансова одиниця" - поле, яке призначено для вибору із випадаючого списку балансової одиниці (Малюнок 17.5).
2020-07-02 17-36-34 створення контрагента рахунок 9.png

Малюнок 17.5 - Вибір балансової одиниці

  • "Комерційний рахунок" - встановіть позначку в полі, якщо рахунок використовується для оплати за товари/послуги для продажу.
  • "Некомерційний рахунок" - встановіть позначку в полі, якщо рахунок використовується для оплати за товари/послуги для не продажу.

Для збереження реквізитів банківського рахунку потрібно натиснути кнопку - "Зберегти" (Малюнок 17.6).

2020-07-02 17-50-24 Створення контрагента рахунок 10(2).png

Малюнок 17.6 - Збереження реквізитів рахунку

Під час додавання банківського рахунка виконується ряд перевірок:

1. Перевірка на дубль. На етапі введення IBAN виконується перевірка, чи не дорівнює введений рахунок раніше доданому по одній і тій самій балансовій одиниці.

При виявленні дубля рахунка, на екрані буду відображено повідомлення про помилку - "Цей IBAN вже використовується для вказаної балансової одиниці" (Малюнок 17.7).

Збереження рахунку в такому разі не можливе (кнопка "Зберегти" не активна). Потрібно ввести корректний IBAN, який не буде мати збігів із вже доданим.

2020-07-02 10-09-18 Створення контрагента рахунок 2.png

Малюнок 17.7 - Повідомлення про помилку

2. Кожен основний рахунок має бути бути визначено як Комерційний або Некомерційний, або Комерційний і Некомерційний одночасно.

Якщо рахунок було визначено як основний, але при цьому не було вказано його тип - комерційний/некомерційний, зберегти такий буде не можливо. Після натискання кнопки "Зберегти" на екрані буде відображено повідомлення про помилку - "Не вказано тип основного рахунку" (Малюнок 17.8).

В такому разі потрібно закрити повідомлення про помилку (кнопка "ОК") і у формі, яка залишається відкритою, визначити тип рахунка.

2020-07-02 10-31-16 Створення контрагента рахунок 3.png

Малюнок 17.8 - Повідомлення про помилку

3. У випадку коли для балансової одиниці було створено рахунок і визначено його як основним з типом "Комерційний"/"Некомерційни"/"Комерційний" і "Некомерційний", при спробі додати ще один основний рахунок для цієї ж балансової одиниці з таким само типом буде не можливо.

При спробі збереження даних буже софрмовано і відображено повідомлення про помилку - "Балансова одиниця <НАЗВА БО> вже має комерційний/некомерційний основний рахнок <НОМЕР РАХУНКА> Замінити на новий (відбудеться після додавання рахунку)?" (Малюнок 17.9).

При натисканні кнопки:

"Так" - новий рахунок буде додано і визначено його основним. При цьому з раніше доданого рахунку автоматично буде знято позначку "Основний рахунок".

"Ні" - рахунок буде додано, але він не буде визначеним, як основним. Основним рахунком буде збережено  раніше доданий.

2020-07-02 13-29-19 Створення контрагента рахунок 4(2).png

Малюнок 17.9 - Повідомлення про помилку